Trzy dni zaciętej rywalizacji na piachu, trzydzieści siatkarskich par i sportowa atmosfera – tak wyglądał cyklu turniejów „Radymno Beach Volley Cup 2023” organizowany przez Towarzystwo Kulturalno-Sportowe „Żagiel” i współfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego.

Zmagania na boiskach przy Plaży Miejskiej w Radymnie rozpoczęły się w drugi weekend lipca. Zawodnikom nie przeszkadzał nawet żar lejący się z nieba. Przy licznie zgromadzonej publiczności na piachu rywalizowali chłopcy urodzeni w 2006 roku i młodzi. Turniej tradycyjnie rozgrywany był systemem brazylijskim do dwóch przegranych spotkań. Najlepsza okazała się para Ochenduszka/Boratyn, drugie miejsce zajął zespół Frysztak/Łącała, a trzecie Sowa/Długosz.

Podczas kolejnego turnieju organizowanego 22 lipca, na radymniańskich boiskach rywalizowały siatkarskie rodziny. Mimo silnego wiatru, zawodnicy w pocie czoła walczyli o każdą piłkę, świetnie się przy tym bawiąc. W turnieju zwyciężyła para kuzynów Ozimek/Terembuła, która w finale pokonała duet Witko/Witko. Trzecie miejsce zajął zespół mieszany Smelik/Jurczyńska.

W sobotę, 5 sierpnia w ostatnim z cyklu turniejów rywalizowało piętnaście par męskich. Chociaż z uwagi na złe warunki atmosferyczne, burze i mocne opady, zmagania rozpoczęły się z godzinnym opóźnieniem, to po niedługim czasie pogoda poprawiła się i zawodnicy mogli kontynuować grę w słonecznej, sportowej atmosferze. Po emocjonującym meczu finałowym, w turnieju najlepsza okazała się para Rolewski/Uchman. Drugie miejsce zajęła ekipa Rawski/Kozłowski, zaś w starciu o brąz zwyciężył duet Bieniek/Złamaniec.

Oprócz zgromadzonych kibiców, zmagania siatkarzy plażowych podczas trzeciego z cyklu turniejów obserwowali również Wicemarszałek Województwa Podkarpackiego Anna Huk oraz Burmistrz Miasta Radymna Mieczysław Piziurny.

W całym cyklu zostało sklasyfikowanych 30 par z powiatów: przemyskiego, jarosławskiego, przeworskiego, łańcuckiego, rzeszowskiego, lubaczowskiego, ropczycko-sędziszowskiego, stalowowolskiego oraz miasta Przemyśla i Rzeszowa. Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś najlepsze pary puchary oraz nagrody rzeczowe. Zmagania zawodników na piachu obserwowało łącznie niemal 60 kibiców.

Cieszymy się, że dzięki wsparciu finansowemu województwa podkarpackiego mogliśmy zorganizować cykl turniejów „Radymno Beach Volley Cup 2023”. Mamy nadzieję, że w kolejnych latach ta inicjatywa będzie kontynuowana i przyciągnie do naszego miasta jeszcze więcej pasjonatów siatkówki – mówił Zdzisław Koniuch, Prezes Towarzystwa Kulturalno-Sportowego „Żagiel”. – Za nami naprawdę dobre widowisko sportowe. Siatkarze i siatkarki, mimo zmiennych warunków pogodowych, dali z siebie wszystko. Nie zawiedli również kibice, a muszę przyznać, że jest to niezwykle budujące, gdy widzi się ludzi, którzy z zainteresowaniem przychodzą na organizowane przez nas wydarzenia. 

Cykl turniejów „Radymno Beach Volley Cup 2023” zorganizowany został w ramach realizacji zadania publicznego pt.: Upowszechnianie kultury fizycznej w Województwie Podkarpackim w 2023 r. poprzez organizację imprez sportowych oraz współfinansowany z budżetu Województwa Podkarpackiego. Celem zadania jest popularyzacja siatkówki plażowej, aktywizacja mieszkańców regionu, wzmacnianie więzi rodzinnych i międzypokoleniowych, a także ukazanie prozdrowotnych form spędzania wolnego czasu.