Żagiel – TSV Sanok zapraszamy

Wygrana w Błażowej

Klima Błażowa – Żagiel Radymno 2-3 (31:29, 19:25, 27:25, 27:29, 14:16)
Żagiel: M.Smelik, B.Ciurko, W.Rolewski, M.Witko, J.Magierski, M.Gawron, M.Boratyn (L) oraz Ł.Gołab, M.Naspinski, P. Kotyla, B.Ruśnica, J.Pasternak

Po dwóch nieudanych meczach wyprawa do faworyzowanej Błążowej budziła niepokój zwłaszcza, że kłopoty zdrowotne nie odstępowały Wojtka Rolewskiego. Jednak kolejny tydzień treningów i dyspozycja treningowa dawała pewne nadzieje na dobrą grę zespołu. Mecz rozpoczął od udanych zagrywek wspomniany Wojtek Rolewski i ku zdumieniu gospodarzy wyszliśmy na kilkupunktowe prowadzenie. Niestety doświadczeni zawodnicy Klimy wykorzystali sytuacje i wrócili do meczu a nawet wyszli na prowadzenie 23-18. I wówczas w pole zagrywki wszedł Mariusz Witko doprowadzając do piłki setowej dla Żagla! Niestety mimo wygranej piłki dotknięcie siatki rozpoczęło końcówkę na przewagi. Seta skończył Wojtek atakiem po bloku ale sędziowie przyznali punkt ….gospodarzom. Mimo protestów trzeba było grać dalej. Taki obrót sprawy stawiał naszych zawodników w bardzo trudnej sytuacji a kiedy na tablicy pojawił się wynik 8-4 dla Klimy sprawa wydawała się zupełnie beznadziejna. Dyspozycje dnia była jednak po naszej stronie i po niemal bezbłednej grze kończyliśmy seta wygrana do 19. Dwa kolejne sety to walka o każdą piłkę i litry potu wylane przez obie drużyny. Tie-break swoim przebiegiem przypominał cały mecz: zacięta gra, mnóstwo obron, długich akcji i zagrywek punktowych, lecz także sporo popełnianych błędów. Zwycięstwo było jednak po naszej stronie!
Wszyscy zawodnicy naszej drużyny zasłużyli na pochwały, każdy z nich wniósł do wygranej coś innego. Benek Ciurko zdobył 36 punktów z czego aż 31 atakiem, Mariusz Witko zaserwował 7 asów. Udany powrót po latach gry w rzeszowskim AZS zanotował Łukasz Gołąb