TKS Żagiel Radymno – AKS V LO Rzeszów 3:1 (25:22, 21:25, 25:13, 25:17)

Żagiel: M.Smelik (C), D.Smoliński, R.Wilk, M.Sienkiewicz, M.Naspiński, R.Ryzner, W.Pilch (L) oraz B.Łukasik, M.Witko, W.Rolewski, Ł.Siemiński, P.Fil

Piątkowe starcie 4. kolejki rozpoczęło się pod dyktando przyjezdnych, którzy od samego początku przycisnęli zawodników Żagla zagrywką. Nękani problemami w przyjęciu gospodarze odpalili dopiero w końcówce seta, a za sprawą serii piorunujących serwisów wyszli na prowadzenie i ostatecznie wygrali do 23.

Rzeszowianie nie podłamali się niepowodzeniami w poprzedniej partii i choć to ekipa Żagla rozpoczęła drugą odsłonę od kilkupunktowej przewagi, to mocne serwisy Słotarskiego, kapitana AKSu, pozwoliły gościom odskoczyć na trzy „oczka”. Podopieczni Jacka Podpory zaskakiwali efektownymi obronami i skutecznymi atakami, wykorzystując przy tym proste błędy gospodarzy. To pozwoliło im triumfować w drugim secie.

Trzecia i czwarta partia przebiegła już po myśli zawodników Żagla. Wróciła mocna zagrywka i szczelny blok, a dobre przyjęcie pozwoliło rozgrywającemu na kombinacyjną grę. Rozpędzona, radymniańska ofensywa nie pozostawiła już najmniejszych szans gościom, którzy do domu wracali bez punktów.